Vítejte!

Ahoj holky!

Jsem strašně ráda, že jste tenhle blog objevily! Z toho, že jste sem zavítaly, usuzuju, že jste buď četly novinku Teena aneb Skutečný průvodce pro holky, nebo přemýšlíte, že si tuhle skvělou knížku koupíte. Pokud ji ještě nemáte, doporučuju vám to napravit, protože fakt věřím, že se vám bude líbit. Mně osobně pomohla vypořádat se se spoustou problémů, který jsem (v souvislosti s pubertou) řešila.

Jestliže jste zmiňovanou knížku ještě neměly v ruce, tak vám ji tu krátce představím: Najdete v ní odpovědi fakt na spoustu otázek, který si už každá z nás nejspíš někdy položila. Když jsem si vloni psala deník (kterej souvisí s tím průvodcem, protože ten průvodce mimo jiný reaguje na události a všemožný pocity, který jsem v deníku popisovala), řešila jsem osobní otázky týkající se třeba nedostatku sebevědomí a různejch mindráků, stresu, učení, zmatku v hlavě, oblečení, přátelství a lásky, zamilovanosti, sexu, menstruace a dalších věcí souvisejících s dospíváním a dospělostí, ale i vážnější témata jako šikanu ve škole, drogy, kouření a alkohol, závislost na sociálních sítích nebo rozvod rodičů. A Petra s Verou, který ty rady psaly, do tý „průvodcovský“ části kromě odpovědí na všechny moje nepřímý dotazy přidaly navíc spoustu dalších užitečnejch tipů a informací, který jsem už taky skvěle využila (třeba jako varování před nadměrným sluněním, což je teď v létě zrovna dost aktuální) nebo v budoucnu určitě využiju (třeba „casual“ a „formal“ dresscode na různý společenský události jako je svatba, pohřeb, divadlo a podobně), a dokonce se v jedný kapitole věnujou strachu ze smrti... Knížku si přečetla i moje máma a řekla bych, že si z ní taky leccos dobrýho odnesla - od tý doby se například trochu jinak maluje a celkově o sebe líp pečuje a má pro nás puberťáky (to znamená pro mě, bráchu a pomalu i moji desetiletou ségru) větší pochopení a beze studu a jakejchkoliv tajností se teď s ní můžu prakticky o všem bavit. Kdybych měla sama pro tu knížku vymyslet název, tak bych ji pojmenovala Tajemství mého úspěchu nebo Jak mít spokojený život :-)). 

Účelem tohohle blogu je, abychom si my, náctiletý holky, mezi sebou sdílely, co nás trápí nebo co se nám honí hlavou. Povídat si totiž s druhejma o věcech, který se zrovna člověku honěj hlavou, dokáže neuvěřitelně pomoct. Tenhle blog by proto kromě předávání nejrůznějších rad, tipů a zajímavostí měl sloužit jako jakejsi veřejnej deník, kam může každej napsat, co ho trápí, a počkat si na odpověď přímo od autorek knížky Teena aneb Skutečný průvodce pro holky, který tuhle stránku spravujou. Jsou super a fakt se nemusíte bát se na ně obrátit. Jsou chápavý, a protože jsou už o něco starší, tak i zkušený. Svůj dotaz jim můžete napsat sem - Petra s Verou si ho přečtou a v co nejkratší době vám odpoví. Jejich odpověď se objeví i tady na blogu, ale nemusíte mít strach - celej ho trochu „překopou“, aby nikdo kromě vás nepoznal, že jste ho vznesly zrovna vy. I já se některý věci bojím nebo spíš stydím otevřít třeba i před nejbližšíma kamarádkama a pak hledám odpovědi různě na netu, kde ale často najdu spoustu totálně ulítlejch nebo očividně fejkovejch informací a rad a pak mám z toho všeho hlavu jako balón. Tohle je, myslím, mnohem lepší způsob, jak se dopátrat odpovědi :).

Jo, a abych nezapomněla! Kromě blogu můžete sledovat taky Instagram, Twitter nebo Facebook. Ty budou fungovat podobně jako tenhle blog, ale najdete tam víc příspěvků a můžete mezi sebou i diskutovat. Na to se já osobně už moc těším, protože názory a komentáře druhejch bývají často obohacující. Tak doufám, že se připojíte!

 

Tak snad nám to tu bude dobře fungovat a budeme si vzájemně pomáhat!

Vaše 

 

Snímek obrazovky 2020-07-30 v 15.40.39

 

Zpět do obchodu