Příběh Teeny

Prvotní nápad na knihu vzešel od Petry Šestákové, která přibližně před třemi lety začala pořádat kurzy líčení a péče o pleť i pro mladé dívky a plánovala vydat pro ně příručku o líčení a osobním stylu. V té době se Petra díky spolupráci na školicím projektu pro kosmetickou firmu začala přátelit s Veronikou Tichou alias Verou de Nera, která navrhla rozšířit původní myšlenku průvodce o další kapitoly a o deník, jehož ústřední postavou by byla právě dívka „Teena“. Pro tento nápad se obě autorky nadchly, protože jim otevíral prostor pro jejich domény: Petře pro předávání rad a zkušeností z oblasti líčení, péče o pleť a stylingu, a Veře pro literární tvorbu. Inspirací při psaní pro ně bylo naslouchání problémů rodičů dnešních náctiletých, životní styl dorůstajících dívek, mapování zdrojů určených pro jejich cílovou skupinu i vlastní vzpomínky na školní léta. Protože měly jasnou představu o podobě knihy, rozhodly se vzít celou režii knihy do vlastních rukou a vydat ji na vlastní pěst. Grafickou podobu knihy svěřily po náročném hledání grafičce Adéle Geislerové, která knize vdechla dechberoucí podobu a originální a svěží tvář.

A tak vznikl jedinečný průvodce, v němž se snoubí otevřený deník osmačky Teeny a rady do života týkající se dospívání dívek. Kniha pokrývá témata spojená s tělesným dospíváním jako jsou menstruace, péče o pleť, líčení a osobní styl, ale také psychologické otázky jako je motivace k učení, zdravé sebevědomí, rodinné vztahy a vztahy ve třídě, hospodaření s penězi, homosexualita či poruchy příjmu potravy. A právě díky aktuálnosti a šíři témat lze nazvat knihu Teena aneb Skutečný průvodce pro holky "biblí", ke které se můžou čtenářky opakovaně vracet a čerpat rady a inspiraci ve chvílích, kdy k nim nejvíc promlouvají. A to vše v kombinaci s příběhem, který je vtáhne a nepustí.

Kniha je primárně určená pro slečny ve věku 11-15 let, ale vzhledem k bohatému obsahu, tematickému rozsahu rad i deníkovému žánru kniha bezpochyby osloví i dívky v  širším věkovém rozpětí.

Společně s knihou vznikl zároveň projekt Teenoviny - blog a poradna pro náctileté, kde se mohou čtenářky mezi sebou inspirovat, klást otázky, které jim leží na srdci, a kam si mohou chodit pro další tipy a návody, které se do knihy nevešly.

 

Tematické okruhy v knize:
  • Láska a vztahy
  • Péče o pleť
  • Líčení
  • Oblečení a styl
  • Péče o tělo
  • Životní rady

 

Ukázku zdarma si můžeš stáhnout ZDE.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení