Pro rodiče

Mají to dnešní holky lehčí než my?

aneb Proč jsme se rozhodly napsat „Teenu“

 

Jestliže máte doma dospívající dceru, víte, jak je puberta náročná. Ostatně každý dospělý si nejspíš i po letech dokáže vybavit ty stísňující pocity nejistoty, zmatku a strachu vyvolané tělesnými změnami, mastící se pletí, první menstruací či mutujícím hlasem a přívaly emocí, které přes sebevětší snahu a touhu po vnitřním klidu nešlo dostat pod kontrolu.

Přestože kulisy dospívání dnešních náctiletých slečen se v mnohém liší od těch, mezi nimiž jsme vyrůstali my, většina problémů a otázek zůstává i dnes stále stejná.

Není pochyb, že dnešní dospívající dívky mají k dispozici mnohem více zdrojů, než bývalo za našich náctiletých časů. Zatímco my jsme se o všem důležitém, co jsme potřebovali vědět o svém těle, o pleti, líčení, lásce a sexu nebo záležitostech týkajících se našeho místa ve společnosti, dozvídali z „Bravíčka“ a podobných časopisů (a někteří z nás psali „tetě Sally“), dnes stačí pár kliků na mobilu a člověku se na dlani rozprostře celý svět. A právě v tom podle nás tkví kámen úrazu. V onom oceánu informací je zcela nemožné se zorientovat, o to spíš, když je člověku dvanáct nebo patnáct. Navíc podle nás v současné době existuje žalostně málo stránek a knih určených dospívajícím slečnám, které by poskytovaly důvěryhodné, relevantní informace, a přitom nevyznívaly staromilsky, nebo naopak nezkreslovaly představy o skutečném světě, jako tomu bývá u některých blogerek či youtuberek.

Proto jsme se rozhodly napsat „Teenu“. Chtěly jsme dnešním slečnám nabídnout knihu, na niž se mohou s důvěrou obracet s otázkami spojenými s dospíváním a která bude zároveň čtivá a poutavá. Průvodce jsme proto propojily s fiktivním deníkem třináctileté, respektive čtrnáctileté hrdinky, který otevírá nejrůznější témata od nespokojenosti s vlastním vzhledem a nízkým sebevědomím až po rodinné vztahy, rozvod rodičů, problémy ve třídě, hledání motivace či nakládání s penězi a který bude mladým slečnám při čtení připomínat, že potíže, které jim přicházejí do cesty, jsou společné většině jejich vrstevnic.

Naším velkým přáním je, aby vaší dceři knížka usnadnila náctileté období a třeba ji i pobavila či inspirovala. A také aby pomohla i vám – jednak v tom, jak zvládat dceřinu pubertu s grácií a pochopením, a jednak rady a triky, které v knize naleznete, vám třeba pomohou podpořit i vaši vlastní krásu či životní spokojenost.

 

S láskou Vera a Petra

 

STÁHNOUT ukázku zdarma nebo KOUPIT knihu / balíček

Zpět do obchodu