Jak bojovat se splínem?

Dlouhé zimní měsíce způsobují často smutné nálady a demotivaci. Takovým obdobím si prochází hodně z nás. Pokud se třeba zrovna teď necítíš úplně nejlíp, máme pro tebe pár tipů, co by ti mohlo pomoct.

 

Teenoviny_splin_cover

1. Udělej si den podle sebe

Zavři oči a popřemýšlej, co by ti podle tebe teď opravdu dobilo baterky. Pokud se necítíš na to jít ven, tak nechoď a klidně zůstaň celý den doma. Jestli máš chuť jen tak se válet celý den v pyžamu a koukat na filmy, tak si to dopřej. Jednou za čas je lenošení rozhodně povoleno - dokonce je to i zdravé! Do ničeho se zkrátka nenuť, vypni a nestresuj se okolím.2. Sděl někomu svoje pocity

Napiš kamarádce nebo kamarádovi, zavolejte si a pobavte se o tom, jak se cítíš. Nebo můžeš jít za mamkou nebo taťkou, aby tě vyslechli a povzbudili tě. Nepříjemné pocity, ať už je to splín, stres nebo třeba vztek, nikdy nedus moc dlouho v sobě. Kamarádi i rodina tu pro tebe určitě budou a pomůžou ti!

 

Teenoviny_Splin 2

3. Zkus si zacvičit

Ve chvíli, kdy nemáš náladu ani na to vylézt z postele, je možná cvičení úplně to poslední, co bys chtěla dělat. Zkus tu nechuť ale překonat. Cvičení je totiž jednou z věcí, která člověka dokáže zaručeně rozptýlit a přivést na jiné myšlenky. Uvidíš, že se budeš cítit líp!4. Dej si něco dobrého

Rozhodně si zasloužíš vychutnat si své oblíbené jídlo. Nemělo by se to samozřejmě přehánět, ale pokud prostě tu čokoládu chceš, tak si ji dej! Udělá ti dobře na duši. Na nějaké výčitky ze sladkostí pro tentokrát zapomeň. Pokud to navíc následně vyvážíš i nějakými zdravými, výživnějšími dobrotami, tak uvidíš, jak se budeš cítit dobře!

 

Teenoviny_splin 1

5. Naplánuj si něco, na co se budeš těšit

Je skvělý pocit na něco se těšit. Domluv se s kamarády na nějakém výletě, na společném kinu, nebo naplánujte přespávačku. Jednoduše si naplánuj něco, co budeš nedočkavě vyhlížet. Myšlenka na to ti zvedne pokaždé náladu.Ať už se vypořádáš se svým splínem jakkoliv, nezapomeň, že nikdy nejsi sama! Ničeho se neboj, všechno zvládneš! A kdybys přece jen potřebovala pomocnou ruku nebo vlídné slovo, tak nám napiš DM na Instagramu nebo třeba na blog@teena.cz. Jsme tu pro tebe, ať už máš na srdci cokoliv. Neboj se nám ozvat.

 

Zpět do obchodu