Jak zaujmout kluka, který se ti líbí?

Rozbušené srdce, nervozita, podlomená kolena… Takhle nejčastěji zareaguje tvoje tělo, když se kolem mihne tvůj „idol“. Taky to znáš? Neboj, je to normální. Zamilovanost s sebou totiž nepřináší zdaleka jen příjemné pocity, ale i spoustu stresu a nejistoty. Hlavou se ti honí otázky jako: Líbím se mu? Nepřipadám mu trapná? „Mám na něj?“ Zkrátka si přeješ, abys kluka svých snů zaujala a probudila v něm stejné pocity, jaké vůči němu zažíváš ty.

Na lásku neexistuje žádný univerzální recept, ale abys zabodovala u toho, pro koho tvoje srdce hoří, jsou určitá nepsaná pravidla, která fungují skoro vždycky. Jaká to jsou?

 

 

Teenoviny_Jak zaujmout kluka 2

  1. Nebombarduj ho zprávami

Získat kontakt na kohokoliv dneska není žádná věda. Když víš, jak se dotyčný jmenuje, minimálně ho můžeš najít na Instagramu nebo jiné sociální síti, a tím pádem mu napsat zprávu. Jestli chceš udělat první krok a svého idola oslovit, tak směle do toho! Dej si ale pozor, abys nebyla moc „hrr“ a neodradila ho. Jestli ti na zprávu neodepíše, zkus buď jinou cestu, nebo se smiř s tím, že ti nezbývá než „jít o dům dál“. To stejné platí i v případě, že už si píšete: po každé svojí zprávě počkej na odpověď – vaše konverzace by měla být jako tenis (jednou ty, jednou on), ne jako sólo hra, kdy pinkáš o zeď a druhý nereaguje.

 

  1. Nestalkuj ho

Stalking je tak trochu vlezlá forma sledování, co někdo jiný dělá. Je pochopitelné, že pokud se ti někdo líbí, ráda bys o něm věděla co nejvíc, ale příliš mnoho informací ti může být na škodu. Snadno sklouzneš k tomu, že si vytvoříš nějaké domněnky třeba na základě jeho fotek, a zbytečně se budeš trápit. Pro svůj klid se sledování radši vyhni. Dokonce by se dalo říct, že čím zamilovanější jsi, tím míň bys to měla dělat. Zkrotit zvědavost bývá pěkně těžké, ale fakt to zkus – pro svoje vlastní dobro.

 

Teenoviny_Jak zaujmout kluka_3

  1. Dávej najevo přátelský zájem, ale nevnucuj se

Tohle tak trochu souvisí s radami výše. Dej druhému prostor. Můžeš třeba navrhnout společný plán, pokud ti ale tvůj idol neodpoví nebo váhá, do ničeho ho netlač. Tip: Když navrhuješ nějaký program (třeba jít společně do kina), tak rovnou dodej, do kdy potřebuješ odpověď, aby sis mohla včas zajistit plán B (například říct místo toho kámošce).

 

  1. Neflirtuj s jeho kamarády

Je super, když si rozumíš s kamarády toho, koho máš ráda. Dej si ale bacha, abys v chování k nim „nepřestřelila“. K jeho kamarádům se chovej mile a přirozeně, ale koketováním nebo flirtováním bys mohla svého idola rychle odradit. Mohl by nabýt dojmu, že „to zkoušíš na každého“, což by ti plusové body určitě nepřidalo.

 

  1. Chovej se jako holka

Ač dnešním trendem je rovnost pohlaví, na tom, když z holky vyzařuje ženskost, přece jenom něco je. I když se třeba kamarádíš víc s kluky než s holkami, nenapodobuj klučičí chování – nemluv sprostě, neoslovuj nikoho „vole“ ani „kámo“, zkrátka nesnaž se za každou cenu působit „hustě“.

 

  1. Občas dělej drahoty

Každý kluk je tak trochu dobyvatel. Takže když už tě tvůj idol pozve na rande, minimálně řekni, že se musíš podívat do diáře, jestli tam už něco nemáš. Je jasné, že v takové chvíli bys mu nejradši skočila kolem krku a ochotně překopala celý svůj program, jen abys na něj měla čas, ale věř, že působit tak trochu nedobytně či zaneprázdněně se ti vyplatí. Usoudí, že jsi určitě zajímavá holka, se kterou si bude mít o čem povídat, a o to víc tě bude chtít poznat blíž ;).

 

Teenoviny_Jak zaujmout kluka 1

 

Líbil se ti tenhle článek? Sleduj nás na Instagramu!

 

Zdroj fotografií v článku: canva.com

Zpět do obchodu