Jak využít čas, když marodíš?

Nemocí nám tělo říká, že potřebuje pauzu. Pokud tě skolila viróza nebo jiná nemoc a ty se opravdu necítíš ve své kůži, zůstaň v posteli a dopřej si pár dní relax. Spi, co nejvíc můžeš, hodně pij a necpi se žádnými těžkými jídly. Prostě tělu dopřej klid a buď na něj hodná. Jak ale využít čas, když už se ti síly vrátí, ale podle doktorky máš ještě pár dní zůstat doma?

 

1. Přečti si tlustou knížku.

Možná, že už nějaký čas plánuješ přečíst si knížku, která se ale nedá nosit v batohu, protože se pěkně pronese. Čas v posteli je proto ideální příležitost, kdy se do nějaké „bichle“ zakousnout.

 

2. Nauč se něco nového

Divila by ses, kolik super dovedností, které ti budou sloužit k dobru po celý zbytek života, se můžeš naučit za pouhých pár dní. Mezi takové věci patří například psaní na počítači všemi deseti, kaligrafie neboli krasopis, základy hraní na nějaký nástroj (třeba ukulele nebo klávesy), azbuka (=ruská abeceda), základy šití (nebo pletení, háčkování a podobně), práce s nějakou praktickou aplikací nebo programem (například na tvorbu videí, retušování fotek, učení se slovíček, nebo jak co nejlépe využívat kalendář v mobilu).

 

3. Zorganizuj si pokoj (i život)

Prostředí, ve kterém se pohybuješ, má obrovský vliv na to, jestli se ti daří relaxovat, soustředit se na učení nebo třeba dělat správná životní rozhodnutí. Využij proto volného času a uspořádej si pokoj tak, aby ses v něm cítila co nejlépe. Jak na to? Prober si šatník, knížky, staré školní sešity, plyšáky a případně jiné hračky a všechny dekorace, jako jsou polštářky, sošky a stojánky na svíčky, a všechno, co nepoužíváš, dej pryč. Pokud tě úklid „vysává“, protože nikdy nevíš, co vyhodit a co si ještě nechat, inspiruj se třeba knížkou Zázračný úklid od Marie Kondo nebo Detoxem šatníku od Petry Šestákové. V nich najdeš spoustu skvělých rad k tomu, jak věcem kolem dát správný řád ;).

 

4. Tvoř „do foroty“

Jestli jsi tvůrčí typ a ráda například vyrábíš ručně dělané dárky, vytvoř si třeba pár narozeninových přání, která si pak můžeš schovat a použít, až někdo z tvých kamarádů nebo příbuzných bude mít narozeniny. Anebo s předstihem vyrob rovnou nějaký dárek – třeba upleť čepici, udrhej náramek přátelství, vyrob svícen nebo slož písničku… A až nadejde ten správný čas, svůj výtvor jednoduše vyndáš z šuplíku a nebudeš muset na poslední chvíli nic vymýšlet.

 

Přejeme ti, ať jsi hlavně brzy fit a můžeš si zase naplno užívat věci (a lidi), které máš ráda! 

Zpět do obchodu