Kdo je Teena?

Jak se zrodila kniha

Psal se rok 2017, když se Petra Šestáková rozhodla napsat příručku o líčení pro náctileté slečny, které pracovně říkala Teena. Tenkrát to byla pouhá hra se slovy, která naznačovala, že půjde o knihu pro dívky z řad teenagerů. Několik měsíců nato svůj nápad Petra probírala s Verou, která se rozhodla Teenu „oživit“ a učinit ji hlavní postavou – a zároveň knihu rozšířit o další témata, která jsou pro náctileté holky aktuální. A tak se zrodila neobyčejná kniha Teena aneb Skutečný průvodce pro holky, díky níž vznikl i tento blog.

Je vlastně Teena opravdová? Ano i ne! Teena je v první řadě literární postavou, která vás provází zmiňovanou knihou i tímhle blogem. Ve skutečnosti se jmenuje Kristýna, má dva sourozence, partu kamarádek a starosti se školou, se spolužáky, s rodiči, se svým vzhledem nebo s kluky. Bydlí v Hradci, věnuje se plavání a trochu taky psaní a focení. Právě dokončila osmičku a z trablů, které zrovna řeší, se vypisuje ve svém zápisníku, protože  - jak sama říká, psaní deníku pomáhá člověku urovnat si myšlenky a lépe se v sobě vyznat.

Důležitější než to, jestli opravdu existuje, je ale důvod, proč se – za pomoci svých tvůrkyň – Teena rozhodla zveřejnit svůj deník a založit tenhle blog: Chce ostatním náctiletým holkám ukázat, že věci, které se člověku v pubertě honí hlavou, bývají dost podobné a žádný problém ani situace není beznadějná. A pokud vás trápí něco, na co jste tady ani v knížce zatím nenašly odpověď, nebojte se zeptat samy! Váš dotaz může pomoct správně nasměrovat zase řadu dalších čtenářek.

 

Kdo vlastně Teeně (i vám) radí?

Jmenují se Petra a Vera a jsou to holky, které toho v životě hodně zažily. A přestože už jsou teď o něco starší než vy, dokážou se vžít do věku, kdy jim bylo –náct a kladly si stejné otázky jako teď vy. Petra je odbornice na všechno související se vzhledem, oblékáním, vlasy, líčením a péčí o pleť a má dar obrovské empatie. Vera se zase živí psaním, které často souvisí se zkoumáním lidských povah a vztahů, s neustálým učením se a hledáním životního smyslu a neočekávaných souvislostí. Protože obě rády dělají svou práci dobře a zodpovědně, při psaní tohoto blogu si berou na pomoc také experty z řad psychologů, lektorů, učitelů a rodičů. Jejich přáním je totiž skutečně holkám pomáhat a nejen je zahlcovat žvásty, které jim v hlavě způsobí ještě větší zmatek. Tady si o Petře a Veře můžeš přečíst víc.

 

Kam se obrátit s dotazem:

Trápí tě něco, na co neznáš odpověď nebo s čím potřebuješ poradit? Napiš svůj dotaz sem! Zaručujeme ti, že před zveřejněním dotazu s odpovědí kromě tebe nikdo jiný nepozná, že otázku jsi položila právě ty. (doplnit odkazy)

Veronika_small  
petra 1_small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra & Vera

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení