Kdo je Teena?

Jak se zrodila kniha

Psal se rok 2017, když se Petra Šestáková rozhodla napsat příručku o líčení pro náctileté slečny, které pracovně říkala Teena. Tenkrát to byla pouhá hra se slovy, která naznačovala, že půjde o knihu pro dívky z řad teenagerů. Několik měsíců nato svůj nápad Petra probírala s Verou, která se rozhodla Teenu „oživit“ a učinit ji hlavní postavou – a zároveň knihu rozšířit o další témata, která jsou pro náctileté holky aktuální. A tak se zrodila neobyčejná kniha Teena aneb Skutečný průvodce pro holky, díky níž vznikl i tento blog.

Je vlastně Teena opravdová? Ano i ne! Teena je v první řadě literární postavou, která vás provází zmiňovanou knihou i tímhle blogem. Ve skutečnosti se jmenuje Kristýna, má dva sourozence, partu kamarádek a starosti se školou, se spolužáky, s rodiči, se svým vzhledem nebo s kluky. Bydlí v Hradci, věnuje se plavání a trochu taky psaní a focení. Právě dokončila osmičku a z trablů, které zrovna řeší, se vypisuje ve svém zápisníku, protože  - jak sama říká, psaní deníku pomáhá člověku urovnat si myšlenky a lépe se v sobě vyznat.

Důležitější než to, jestli opravdu existuje, je ale důvod, proč se – za pomoci svých tvůrkyň – Teena rozhodla zveřejnit svůj deník a založit tenhle blog: Chce ostatním náctiletým holkám ukázat, že věci, které se člověku v pubertě honí hlavou, bývají dost podobné a žádný problém ani situace není beznadějná. A pokud vás trápí něco, na co jste tady ani v knížce zatím nenašly odpověď, nebojte se zeptat samy! Váš dotaz může pomoct správně nasměrovat zase řadu dalších čtenářek.

 

Kdo vlastně Teeně (i vám) radí?

Jmenují se Petra a Vera a jsou to holky, které toho v životě hodně zažily. A přestože už jsou teď o něco starší než vy, dokážou se vžít do věku, kdy jim bylo –náct a kladly si stejné otázky jako teď vy. Petra je odbornice na všechno související se vzhledem, oblékáním, vlasy, líčením a péčí o pleť a má dar obrovské empatie. Vera se zase živí psaním, které často souvisí se zkoumáním lidských povah a vztahů, s neustálým učením se a hledáním životního smyslu a neočekávaných souvislostí. Protože obě rády dělají svou práci dobře a zodpovědně, při psaní tohoto blogu si berou na pomoc také experty z řad psychologů, lektorů, učitelů a rodičů. Jejich přáním je totiž skutečně holkám pomáhat a nejen je zahlcovat žvásty, které jim v hlavě způsobí ještě větší zmatek. Tady si o Petře a Veře můžeš přečíst víc.

 

Kam se obrátit s dotazem:

Trápí tě něco, na co neznáš odpověď nebo s čím potřebuješ poradit? Napiš svůj dotaz sem! Zaručujeme ti, že před zveřejněním dotazu s odpovědí kromě tebe nikdo jiný nepozná, že otázku jsi položila právě ty. (doplnit odkazy)

Veronika_small  
petra 1_small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra & Vera

Zpět do obchodu