Jak vznikl projekt Teena

Příběh Teeny

Prvotní nápad na knihu vzešel od Petry Šestákové, která před pár lety začala zaměřovat své kurzy líčení a péče o pleť i na mladé dívky a plánovala vydat pro ně příručku o líčení a osobním stylu. V té době se Petra díky spolupráci na školicím projektu pro kosmetickou firmu začala přátelit s Veronikou Tichou alias Verou de Nera, která navrhla rozšířit původní myšlenku průvodce o deník, jehož ústřední postavou by byla právě dívka „Teena“. Pro tento nápad se obě autorky nadchly, protože jim otevíral prostor pro jejich domény: Petře pro předávání rad a zkušeností z oblasti líčení, péče o pleť a stylingu, a Veře pro literární tvorbu. Inspirací při psaní pro ně bylo naslouchání problémů rodičů dnešních náctiletých, životní styl dorůstajících dívek, mapování zdrojů určených pro jejich cílovou skupinu i vlastní vzpomínky na školní léta. Protože měly jasnou představu o podobě knihy, rozhodly se vzít celou režii knihy do vlastních rukou a vydat ji na vlastní pěst. Grafickou podobu knihy svěřily po náročném hledání grafičce Adéle Geislerové, která knize vdechla dechberoucí podobu a originální a svěží tvář.

A tak vznikl jedinečný průvodce, v němž se snoubí deníkové záznamy osmačky Teeny a rady do života týkající se dospívání dívek. Kniha pokrývá témata spojená s tělesným dospíváním jako jsou menstruace, péče o pleť, líčení a osobní styl, ale také psychologické otázky jako je motivace k učení, zdravé sebevědomí, rodinné vztahy a vztahy ve třídě, hospodaření s penězi, homosexualita či poruchy příjmu potravy. A právě díky aktuálnosti a šíři témat lze nazvat knihu Teena aneb Skutečný průvodce pro holky „biblí“, ke které se můžeš opakovaně vracet a čerpat informace a inspiraci ve chvílích, kdy k tobě nejvíc promlouvají. A to vše v kombinaci s příběhem, který je vtáhne a nepustí.

Kniha je primárně určená pro slečny ve věku 11-15 let, ale vzhledem k bohatému obsahu, tematickému rozsahu rad i deníkovému žánru kniha bezpochyby osloví i dívky v  širším věkovém rozpětí.

Společně s knihou vznikl tento blog a poradna pro holky s názvem Teenoviny, kde můžeš klást nejrůznější otázky, které ti leží na srdci, inspirovat se články, návody nebo radami jiných, a získávat tak hodnotná témata k rozhovoru se svými kamarádkami.

 

Jaké tematické okruhy najdeš v knize?
  • Láska a vztahy
  • Péče o pleť
  • Líčení
  • Oblečení a styl
  • Péče o tělo
  • Životní rady

  

692CC190-E6C9-4759-ACC7-6DFC3318A543

Pracovaly jsme na knize i při lahodné kávě po moc dobrém obědě.  :-)

Zpět do obchodu