Když měsíčky nejsou pohádka, ale horor

Ach jo, zase je to tu. Sleduješ kalendář a děsíš se blížícího se začátku své pravidelné periody. Jo, je to hrůza – a jako by nestačilo, že už ti i tak bude mizerně, budeš k tomu všemu muset těch několik dlouhých dní funět ve škole do otravné roušky… Bože!

Patříš i ty mezi holky, pro které jsou měsíčky muka? Tak pojďme najít pár triků, jak zmírnit silnější průběh menstruace, aby ses tohoto přirozeného ženského cyklu už nemusela děsit.

 

  • Týden předtím, než menstruace vypukne, zkus večer popíjet čaj z měsíčku lékařského. Měsíček prokrvuje děložní stěny a děložní krček bude pružnější. Snaž se v tomhle období neprochladnout!
  • Když je menstruace v plném proudu, pij kopřivový čaj. Ten čistí krev, stahuje dělohu a dodává tělu minerály.
  • Do školy se obleč tak, aby tě v pase nic netlačilo. Ideální jsou elastické šaty tmavé barvy. V chladnějším období určitě nezapomínej na svetr nebo silnější mikinu - můžeš si ji omotat kolem pasu a udržet tak po celý školní den svůj podbřišek a vaječníky příjemně v teple.
  • Doma po návratu ze školy nevytvářej žádnou náročnou činnost. Ideálně relaxuj, pospávej nebo si čti. Můžeš podbřišek také potírat třezalkovým olejem po směru hodinových ručiček. Pánev neustále udržuj v teple. Ideální jsou nahřívací polštářky naplněné jílem nebo pohankou. Teplo ulevuje.
  • Zklidni mysl krátkou meditací. Můžeš zkusit následující techniku: Zavři oči, zaměř se na svůj dech a pozorně ho sleduj. Nadechuj se na čtyři doby a na čtyři doby vydechuj. Odpoutáš tím pozornost od bolesti nebo nepohodlí – a když se navíc na závěr usměješ, uvidíš, že svět bude hned veselejší!
  • Pokud se ti meditace nedaří, najdi si na internetu jógové cvičení určené pro období menstruace (vyhledávej například pod heslem „jógové cvičení při menstruaci“) a zacvič si. Uvidíš, že se ti uleví a co nevidět budeš zase plná síly a kreativity.

 

Znáš i další triky, které ti zabírají proti bolestivým měsíčkům? Poděl se o ně s ostatními holkami třeba v komentářích v Teenovinách na Instagramu nebo na Faceeboku!

Řadu skvělých rad k menstruaci najdeš i v tištěné knize Teena aneb Skutečný průvodce pro holky ;-).

Zpět do obchodu