Jak pečovat o suché ruce?

Trápí tě v zimě vysušené ruce? Než si o ně roztrhneš další silonky, vyzkoušej pár triků, jak o ně pečovat.

 

Teena_péče o ruce2

 

1. Hydratační krém

Nos s sebou neustále nějaký krém a ruce si pravidelně maž. Pořiď si jich ideálně několik a dej si je tam, kde je budeš mít často na očích: do penálu, do kapsy u bundy, na noční stolek…

Tip: Skvěle poslouží i dětský olejíček. Ten krásně voní a úžasně hydratuje, ale kvůli vysoké mastnotě ho radši používej jen doma, aby se ti nikde nevylil.

 

2. Rukavice

Kdykoliv jdeš během chladných dní ven, oblékni si rukavice. Protože suchost rukou způsobuje právě studený vzduch, rukavice ti pomůžou vysušení pokožky předcházet.

 

Teena_péče o ruce1

 

3. Šetrné mýdlo

Na vysoušení rukou má podíl i používání dezinfekce, kterou teď v době koronaviru určitě často používáš. Proto na bezpečných místech (tedy hlavně doma) k mytí rukou používej šetrné hydratační mýdlo, které ti pomůže ruce zregenerovat.

 

4. Exfoliace

Jednou týdně dopřej svým rukám peeling. Ten odstraní odumřelé kožní buňky a suché šupinky a rukám vrátí hebkost.

 

5. Maska na noc

Pokud máš pokožku na rukou opravdu hodně vysušenou nebo dokonce popraskanou, zkus si udělat masku na noc. Buď si ji můžeš koupit (mívá podobu rukavic s hydratačním přípravkem uvnitř), nebo si ji můžeš jednoduše vyrobit: Na ruce si nanes bohatou vrstvu hydratačního krému a zabal do plastových či látkových rukavic. Do rána krásně zvláční.

 

6. Zvlhčovač vzduchu

Jestliže máte doma suchý vzduch, můžeš si zkusit pořídit zvlhčovač a dát si ho do pokoje blízko postele. Vyšší vlhkost vzduchu uvítají nejen tvoje ruce, bude se ti díky tomu i lépe dýchat a také lépe spát.

 

Teena_péče o ruce3

 

Zpět do obchodu