Líčení pod roušku: oči v hlavní roli

Roušky se staly povinným módním doplňkem a bohužel se zdá, že se to jen tak nezmění. Zatímco vytvářejí žádoucí ochranný štít proti virům, tím, že zakrývají půlku obličeje, pokožka pod ní často trpí. Jak proto správně pečovat o pleť a jak se pod roušku co nejefektivněji líčit? Přesně to vám poradí následující článek.

rouska_obličej

Důležitý je správný základ

Pod rouškou pleť tolik nedýchá, a tak je velmi důležité dbát na základní péče o ni. Pleť pravidelně čisti, a to každý večer a každé ráno. Musíš za každou cenu udržet póry čisté, aby se do pleti dostaly regenerační složky z čisticích a pečujících produktů. Použij například gel, který s vodou vytvoří pěnu, a pomocí houbičky nebo jen prsty pleť promasíruj krouživými pohyby a opláchni vodou. Poté nanes denní či noční krém. Tím pleti zajistíš dokonalou péči a hydrataci i při nošení roušky během dne.

 

Sjednocení pleti

Pokud máš pleť bez pupínků a jiných optických problémů, můžeš pleť ošetřit jen krémem nebo ji jen lehce přepudrovat.

Chceš-li pleť barevně sjednotit, použij BB krém nebo make-up ve správném odstínu vůči své pleti. Pokud nechceš používat žádný make-up, úplně postačí zakrýt jednotlivé nedokonalosti jako jsou pupínky pomocí korektoru. Aby make-up nebo korektor kvalitně držel na pleti, při nanášení použij štětec nebo houbičku. A aby se make-up neotíral, na závěr líčení použij fixační sprej.

rouska_produkty

Oči a obočí hrají prim

Při líčení se zaměř na partie, které jsou vidět nad rouškou. Pokud máš velké a výrazné oči, můžeš si dovolit zvýraznit je tekutou linkou či tmavším očním stínem. V kombinaci s rouškou budeš působit exoticky.

Jestliže máš oči spíš menší, použij jen dvě vrstvy řasenky. Chceš-li víc vynikat, na oční víčka nanes světlejší oční stín. Spolu s nanesenou řasenkou tak budou oči působit svěže a jiskřivě. A nezapomeň si učesat obočí! Pokud jsi blondýnka a obočí máš málo výrazné, použij obočenku – vypadá jako řasenka, ale vyrábí se ve studených odstínech hnědé barvy a je určená na fixaci a barvení obočí. Obočí s ní působí velmi přirozeně.

 

Zdraví do obličeje

Nezapomínej ani na tvářenku! Tentokrát ji ale nanes o něco výš, než máš ve zvyku. Pomoz si tím, že se usměješ, a na vystouplé a zvýrazněné lícní kosti potom nanes trochu růže. Líčení tak bude vypadat dokonale.

 

A co rty?

No, to je otázka. Pokud se roušky musejí nosit ve vnitřních i venkovních prostorách, rtěnka by se ti pod rouškou leda tak rozmazala a nadělala víc škody než užitku. Proto postačí rty ošetřit jen balzámem. Jestliže na zvýraznění rtů trváš, použij svou oblíbenou konturovací tužku a vybarvi s ní celé rty. Nebo případně sáhni po matné, takzvaně neslíbatelné rtěnce. Před nasazením roušky si nabarvené rty ještě otiskni do ubrousku a celý obličej si se zavřenýma očima přestříkej fixačním sprejem.

Zpět do obchodu