Líbání není věda... ale magie!

Líbání je přirozená věc, která do vztahu mezi dvěma lidmi vnáší romantiku a hřejivý pocit vzájemné blízkosti. A právě v těchhle dnech, kdy se blíží Valentýn, je dobré připomenout si pár rad, aby tvoje valentinská “líbačka” byla správně provedená a nedopadla trapasem - třeba jako předvedl JIm Carrey v komedii Blbý a blbější :).

 

 

tenor

Zdroj: tenor.com

Benefity líbání


Nejenže se člověk při líbání příjemně uvolní, ale líbání má na blahodárný vliv na celé tělo. Snižuje hladinu stresového hormonu a naopak se při něm vylučuje oxytocin, což je takzvaný hormon lásky. Časté líbání dokonce pomáhá uchovat si věčné mládí - zpevňuje totiž kontury v obličeji a procvičují se při něm mimické svaly.

Líbáním se může myslet i obyčejná pusa, ale opravdovou metou v líbání je takzvaný "francouzák”, při kterém si milenci doslova visí na rtech a do polibku zapojují i jazyky. Pokud jsi v oblasti líbání zatím nezkušená, následující řádky tě můžou navést, na co - a taky jak - se připravit!

 

1. krok

Rada na úplný začátek: Nic neuspěchej a nebuď moc hrr. Líbání vyžaduje tu správnou atmosféru, která vzniká při dlouhém a hlubokém pohledu do očí. Je to tak ojedinělá chvíle, že se nemusíš bát, že ten okamžik nepoznáš. Nech mluvit oči a poslouchej svoji intuici. Pokud ti intuice napovídá, že jste s druhým na stejné vlně a on po políbení touží stejně jako ty, na nic nečekej. Začni ale pozvolna. Třeba jen malou, skoro kamarádskou pusou, kdy se svými rty dotkneš jeho rtů, a vyčkej na reakci. Tou může být, že ti druhý začne polibek hned oplácet, anebo se na tebe usměje. Hodně lidí je nesmělých - proto se nemusíš hned děsit, když se dostaví jen úsměv. Důležité ale je, aby se ten úsměv tvému partnerovi zrcadlil i v očích - pokud to tak je, je to znamení, že je příjemně nakloněný tomu se s tebou sbližovat i dál. Druhý polibek už pak malinko prodluž, partnerovy rty jemně líbej nebo svírej mezi svoje rty a lehce nasávej jeho spodní nebo horní ret a zase ho pouštěj. Techniky pomalu střídej podle toho, jak to cítíš a jak na ně tvůj partner reaguje.

 

2. krok


Pokračuj tím, že mírně otevřeš ústa a pomalu vsuneš jazyk do partnerovy pusy. Jeho jazyk můžeš lehce nasát a vzápětí přejít zpátky k něžnému líbání rtů. Takhle ho nažhavíš a vyburcuješ k tomu, že ti bude polibky o to náruživěji oplácet.

Teena_libani

zdroj: freepik.com

3. krok


Zvyšuj tempo. Tím oba propadnete vášni. Dotýkejte se jazyky nebo si je vzájemně proplétejte. Nejlepší je technika, kdy jazyky pohybujete v kroužcích. Pokud se přistihneš, že se ti v puse začínají hromadit sliny, raději na chvíli zpomal nebo změn "pole působnosti" a místo rtů líbej partnera na citlivých místech, jako jsou uši a krk.

A pak už stačí jen druhému zašeptat do ucha francouzskou formulku Je t’aime (čti [ž tém] - a tvůj "francouzský polibek" bude naprosto dokonalý!

 

Shrnutí na závěr:

Pamatuj si, že přehnaná aktivita, příliš velká rychlost, až moc otevřená ústa nebo přemíra slin můžou dojem z celého polibku totálně zabít. Při líbání je proto vždycky na místě zapojit přirozený cit a naslouchat intuici. Ale protože intuice nekřičí, nýbrž šeptá, musíš se zklidnit a uvolnit, abys ji slyšela. A potom už můžeš zahodit všechny obavy - prostě ji následuj a užívej si ten krásný pocit lásky, který líbání přináší ;-).

 

Teena_libani2

 Zdroj: freepik.com

Zpět do obchodu