Líbání není věda... ale magie!

Líbání je přirozená věc, která do vztahu mezi dvěma lidmi vnáší romantiku a hřejivý pocit vzájemné blízkosti. A právě v těchhle dnech, kdy se blíží Valentýn, je dobré připomenout si pár rad, aby tvoje valentinská “líbačka” byla správně provedená a nedopadla trapasem - třeba jako předvedl JIm Carrey v komedii Blbý a blbější :).

 

 

tenor

Zdroj: tenor.com

Benefity líbání


Nejenže se člověk při líbání příjemně uvolní, ale líbání má na blahodárný vliv na celé tělo. Snižuje hladinu stresového hormonu a naopak se při něm vylučuje oxytocin, což je takzvaný hormon lásky. Časté líbání dokonce pomáhá uchovat si věčné mládí - zpevňuje totiž kontury v obličeji a procvičují se při něm mimické svaly.

Líbáním se může myslet i obyčejná pusa, ale opravdovou metou v líbání je takzvaný "francouzák”, při kterém si milenci doslova visí na rtech a do polibku zapojují i jazyky. Pokud jsi v oblasti líbání zatím nezkušená, následující řádky tě můžou navést, na co - a taky jak - se připravit!

 

1. krok

Rada na úplný začátek: Nic neuspěchej a nebuď moc hrr. Líbání vyžaduje tu správnou atmosféru, která vzniká při dlouhém a hlubokém pohledu do očí. Je to tak ojedinělá chvíle, že se nemusíš bát, že ten okamžik nepoznáš. Nech mluvit oči a poslouchej svoji intuici. Pokud ti intuice napovídá, že jste s druhým na stejné vlně a on po políbení touží stejně jako ty, na nic nečekej. Začni ale pozvolna. Třeba jen malou, skoro kamarádskou pusou, kdy se svými rty dotkneš jeho rtů, a vyčkej na reakci. Tou může být, že ti druhý začne polibek hned oplácet, anebo se na tebe usměje. Hodně lidí je nesmělých - proto se nemusíš hned děsit, když se dostaví jen úsměv. Důležité ale je, aby se ten úsměv tvému partnerovi zrcadlil i v očích - pokud to tak je, je to znamení, že je příjemně nakloněný tomu se s tebou sbližovat i dál. Druhý polibek už pak malinko prodluž, partnerovy rty jemně líbej nebo svírej mezi svoje rty a lehce nasávej jeho spodní nebo horní ret a zase ho pouštěj. Techniky pomalu střídej podle toho, jak to cítíš a jak na ně tvůj partner reaguje.

 

2. krok


Pokračuj tím, že mírně otevřeš ústa a pomalu vsuneš jazyk do partnerovy pusy. Jeho jazyk můžeš lehce nasát a vzápětí přejít zpátky k něžnému líbání rtů. Takhle ho nažhavíš a vyburcuješ k tomu, že ti bude polibky o to náruživěji oplácet.

Teena_libani

zdroj: freepik.com

3. krok


Zvyšuj tempo. Tím oba propadnete vášni. Dotýkejte se jazyky nebo si je vzájemně proplétejte. Nejlepší je technika, kdy jazyky pohybujete v kroužcích. Pokud se přistihneš, že se ti v puse začínají hromadit sliny, raději na chvíli zpomal nebo změn "pole působnosti" a místo rtů líbej partnera na citlivých místech, jako jsou uši a krk.

A pak už stačí jen druhému zašeptat do ucha francouzskou formulku Je t’aime (čti [ž tém] - a tvůj "francouzský polibek" bude naprosto dokonalý!

 

Shrnutí na závěr:

Pamatuj si, že přehnaná aktivita, příliš velká rychlost, až moc otevřená ústa nebo přemíra slin můžou dojem z celého polibku totálně zabít. Při líbání je proto vždycky na místě zapojit přirozený cit a naslouchat intuici. Ale protože intuice nekřičí, nýbrž šeptá, musíš se zklidnit a uvolnit, abys ji slyšela. A potom už můžeš zahodit všechny obavy - prostě ji následuj a užívej si ten krásný pocit lásky, který líbání přináší ;-).

 

Teena_libani2

 Zdroj: freepik.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení