Rituály pro spokojený život

Míváš výčitky svědomí kvůli tomu, že by ses ráda věnovala nějaké činnosti, ale pořád ji z nějakého důvodu odsouváš stranou? Zapomeň na předsevzetí a sliby, že od pondělí začneš. Místo toho si vytvoř pravidelné rituály! Ať už chceš víc cvičit, lépe se o sebe starat, zdravěji jíst, míň brouzdat po internetu a víc číst nebo cokoliv jiného, prvním krokem je dobrý plán.

 

Cesta k lepšímu já


1. Všechno, co bys ráda dělala, ale pořád to odsouváš, si v bodech napiš na kus papíru.

2. Ze vzniklého seznamu si vyber dvě až tři věci, které jsou pro tebe nejdůležitější (na čím víc činností se rozhodneš soustředit, tím víc energie budeš muset vynakládat a bude hrozit, že polevíš).

3. Udělej si plán na následující měsíc, kdy se budeš vybraným činnostem pravidelně věnovat. Pro vytvoření návyku je zapotřebí minimálně 21 dní (podle některých odborníků dokonce 30).

4. Ke každému bodu si napiš, PROČ je pro tebe důležitý a co je tvým cílem. Buď co nejkonkrétnější (například „2x týdně si udělám masku na vlasy, abych měla zdravé lesklé vlasy a pokaždé, když se podívám do zrcadla, si mohla říct, že mi to sluší. Nebo: Každý den přečtu aspoň 20 stránek knížky, abych se mohla co nejdřív podívat na film, který byl podle té série natočený / nebyla ve skluzu se svým čtenářským deníkem / protože mi knížky pomáhají se odreagovat a když si čtu před spaním, líp se mi potom spí).

 

Teena_pletove_masky

 

V čem ti pravidelný rituál pomůže?

  • Budeš mít ze sebe skvělý pocit
  • Posílíš svoji vůli dosáhnout cíle, který si vytyčíš
  • Změníš věci, které ti v životě nevyhovují, a budeš tak mít svůj život víc pod kontrolou

 

Po uplynutí 21 dní vyhodnoť, jak se ti plán dařilo plnit. A pokud se na to budeš cítit a ve tvém pravidelném programu ti na to zbyde čas, do svého plánu si můžeš přidat třeba ještě jednu další. Zbytečně se ale nepřeceňuj - hlavní je stanovený plán opravdu poctivě dodržovat, abys na sebe mohla být právem pyšná a viděla, že tě tvoje úsilí posouvá správným směrem. Hodně štěstí! ;-)

 

Teena_Desatero Teena_mantra

Spoustu inspirace a tipy k tomu, jak si pěstovat zdravé návyky, najdeš i v knížce Teena aneb Skutečný průvodce pro holky.

Zpět do obchodu